Трагедія кримськотатарського народу 
18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році.
Операція з депортації розпочалася о 4-й годині ранку 18 травня 1944 року, завершилася о 16 годині 20 травня. Операцію здійснювали війська НКВС у кількості 32 тис. людей. Кримським татарам давали від кількох хвилин до півгодини, щоби зібратися, потому вантажівками везли на залізничні станції. Звідти ешелонами, у наглухо зачинених товарних вагонах до місць заслання. У дорозі людей годували рідко і погано, померлих ховали біля залізничного полотна, або не ховали взагалі.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Ще близько 6 тисяч осіб, звинувачених у співпраці з німцями, відправили до ГУЛАГу. Загалом цифра депортованих кримських татар становить 200 тисяч осіб!
Масове повернення кримських татар до Криму розпочалося наприкінці вісімдесятих років минулого століття.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України засудила практику насильницького переселення цілих народів як найтяжчий злочин, що суперечить основам міжнародного права, визнала депортацію кримських татар геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.